Wolontariat przy Miejskim Schronisku
Dla Bezdomnych Zwierząt Reksio
Kaduk
Gender:
male
Size:
small
Age:
9 Years
In A Shelter Since:
2016-11-11
Nr ewidencji:
81/324/2016
Miejsce pobytu:
boks 26
Poziom energii:
niski
For Adoption Contact:
604 587 603 lub 668 248 981
Dog Description

Czy wiecie, czym jest diament? Diament jest po prostu kryształem czystego węgla. Węgla czarnego jak nasz przyjaciel, 9-letni Pan Bulwa ze schroniska Reksio. Pan Bulwa vel Kartofel vel Ziemniak to tylko przezwiska, tak naprawdę nasz diamencik nazywa się Kaduk 😉 takie przezwiska są używane przez nas pieszczotliwie, tylko dlatego że stał się grubiutkim i słodziutkim psiaczkiem przypominającego z postury chłodzącego Kartofelka 😀. Kaduś jest takim nieoszlifowanym diamentem, choć po jego oszlifowaniu Kaduk koloru nie straci, zyska jedynie przyjaciela. Dwa lata temu nasz Pan Bulwa z dnia na dzień (ku wielkiemu zaskoczeniu wolontariuszy) postanowił w końcu wyjść na spacer, gdyż przez bardzo długi czas był tak przerażony, że żadna siła nie była w stanie wyciągnąć go z kąta boksu. Postanowił pokazać, że nie jest zwykłym czarnym węgielkiem, ale jego najbardziej szlachetną postacią – diamentem. Trwało to dość długo, ponieważ Kaduk jest pieskiem lękliwym, ale idealnym właściwe dla każdego. Lubi inne psy, koty, dzieci – jest bardzo towarzyski i przyjazny. Tak jak diamenty, nasz Ziemniaczek musi zostać odkryty, przez swojego odkrywcę. Kto by pomyślał, że z czarnego jak noc węgla można zrobić takie cudo jak diament? Takim cudem jest Kaduk, tylko potrzebuje kogoś, kto ten diament wypielęgnuje. Diament świeci pełnią blasku dopiero po oszlifowaniu, a Kadukowi już tak nie wiele do tego brakuje. Kaduś potrafi chodzić na smyczy, reaguje na swoje imiona, właściwe potrzebuje tylko opiekuna, który pomoże mu zrzucić parę kilogramów i okaże mu miłość i dobre serducho. Diamenty mają żywy blask i dużą siłę iskrzenia tak jak oczy Kaduczka, które na każdym spacerze rozpromieniają się jak małe iskierki. Kartofelek pokazuje nam, jakim jest psem idealnym. Jeżeli jesteś zainteresowana/-y losem naszego Ziemniaczka nie zwlekaj, nawet prawdziwe diamenty mają ograniczoną wytrzymałość!

Dog Photos
BEFORE ADOPTING A DOG...
Things to Consider Before You Make the Big Decision

It's all too easy to fall in love with a dog that needs rescuing and you may do so with all the best intentions. However, you really do need to ask yourself a few questions before you take the plunge and offer a needy dog a caring place in your heart. The list below consists of a few questions you need to ask yourself before you make the final decision to dog from a rescue home.

Can You Afford To Keep a Dog?

Times are hard, so you need to ask yourself whether you can afford to keep a dog – you have to think not only about the cost of the good quality food you would need to buy for them, but there's vets bills and pet insurance to think about too. Then there's the dog bed, blankets, ID tags, micro-chipping and not forgetting a few toys – all of which are things you'll need to make sure a dog is healthy, happy and safe.

Do You Have Enough Time For a Dog?

Dogs need lots of love and attention. They need daily exercise and it's never enough to just let them out in the back garden a couple of times a day. Dogs need physical exercise but they need mental stimulation too, and depending on the breed, some more than others!

Do You Live in a House or a Flat?

The breed and type of dog you adopt will very much depend on where you live and the type of house or apartment you live in. Some dogs make great pets to have in a flat whereas others do not – you would need to think carefully before making the right choice of dog to suit your living environment.

Does Everyone In Your
Household Want a Dog?


You need to be sure that everyone in the household is keen to share their home with a dog. Remember dogs tend to shed fur on furniture, carpets and often come in wet with muddy paws! You need to be sure the whole family is.